wtorek, 20 maja 2014

Update

Hej,

Dziś post bardzo krótki, właściwie to chciałam napisać tylko jedną rzecz. Pozmieniało się. Znów. Wracam do domu pod koniec czerwca, ponieważ host family oznajmiła mi, że nie będą mnie potrzebować na wakacje. Rok szkolny kończy się 19 czerwca, a dzieci wyjeżdżają już 21-ego.
Czy jestem zła? Byłam, bo powiedzieli mi o tym jakiś tydzień temu. Teraz już mi przeszło i właściwie wszystko obróciło mi się na dobre. Będę wcześniej w domu, załatwię wszystkie sprawy ze studiami i tak dalej. Jedyne co, to musiałam zrezygnować ze zwiedzania, bo w miesiąc to ja nic nie załatwie, a nawet jeśli to wszystko bedzie na wariackich papierach (nawiasem mówiąc nadal przysługuje mi miesiąc zwiedzania). Dlatego powiedziałam, że nie chcę.
Nie mówię jeszcze żegnaj Stanom Zjednoczonym, tylko do zobaczenia za jakiś czas. Chcę wrócić za 2-3 lata. Musiałam więc zostawić sobie coś do zwiedzania! Wtedy będę celować jasno w Kalifornię.
Bloga jeszcze nie zawieszam, zrobię to jak już będę w Polsce, a może znajdę na niego lepszą alternatywę. Zobaczymy. Na razie ostatni miesiąc w Bostonie...

xoxo,                                   

9 komentarzy:

 1. W sumie troche nieładnie z ich strony, a nie będziesz miała przez to problemów, że tak jakby nie ukończyłaś roku? pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Podpisuje z rodziną takie jakby "zrzeczenie sie" (jak bym była ich własnością, no ale to tak się nazywa xd) i jest tam napisane, że oni puszczają mnie wcześniej z powodów takich i takich, że obie strony się zgadzają i wtedy bedzie to bez żadnych konsekwencji dla mnie. Agencja wtedy też płaci mi za bilet do domu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. a no to spoko :) będziesz chciała wrócić jako au pair za te kilka lat? Czy w inny sposób?

   Usuń
  2. Jeśli znajdę inny sposób to rozważę ale uważam, że ten program daje najwięcej mozliwosci i pomimo wielu wad jednak jest bardzo dobry. Zobaczymy co mi los przyniesie :)

   Usuń
 3. Niefajnie z ich strony ;/
  Ale przynajmniej dobrze, że powiedzieli, a nie wyrzucili Cie z dnia na dzień :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mogli powiedzieć jeszcze wcześniej, no ale już trochę za późno.

   Usuń
 4. What?? I co, od września wezmą sobie nową au pair, którą też wyrzucą w czerwcu..? Nie podoba mi się to ;/ a co, jakbyś miała już coś zarezerwowane na lipiec/sierpień albo chciała przedłużyć?
  W takim razie powodzenia dalej! :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Prawda jest taka, że oni już au pair nie potrzebują bo dzieci (14 i 12 lat) potrafią się już zająć same sobą. Chodzi tutaj głównie o wożenie ich ale moim zdaniem to mogą sobie kogoś stąd wynająć na te pare godzin w tygodniu. Gdybym chciała przedłużyć, poszłabym w rematch juz teraz i została z nową rodziną na 14 miesiecy ale no nie chce :) Wracam do domu!

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo nieładnie z ich strony, nie powinni tak robić...

  OdpowiedzUsuń